-->

Theme Layout

Boxed or Wide or Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

Boxedwidth

Display Trending Posts

Display Instagram Footer

No

Dark or Light Style

Anime ve Manga Önerileri 86: Mahoutsukai no Yome
2017 Yaz animelerinden Kakegurui hakkında yazmıştım. ( Kakegurui: http://www.sutunc.com/2017/07/anime-ve-manga-onerileri-84-kakegurui.html ) Geldi sıra bir diğer güzeller güzeli yaz animesine. Miyazaki'nin Spirited Away'ini sevenler, buraya toplaşın!

Bu fantastik anime hem konusu hem de animesinin renkleri ve karakter dizaynıyla sizi içine çekecek.

Shingeki no Kyojin ve Owari no Seraph gibi iki muhteşem animenin çıktığı mutfaktan çıkıyor Mahoutsukai no Yome: Wit Studio.Manga uyarlamalarını çok başarılı bir şekilde gerçekleştiren Wit Studio yine şaşırtmamış ve bizlere yepyeni bir görsel şölen sunmak için kolları sıvamış. Git gide ilginçleşen hikayeyle birleşince de Mahoutsukai no Yome diğer yaz animelerinin arasından hoppadanak diye sıyrılıveriyor.

Sprited Away dedim evet, ancak bana konu ve hikayenin geçtiği ortam itibariyle daha çok "Pan'ın Labirenti" filmini anımsattı Mahoutsukai no Yome. Eğer Pan'ın Labirenti'ni izlemediyseniz mutlaka izlemenizi öneririm bu arada.

1,2 ve 3. bölümleri yayımlanan ancak geri kalanı ekim ayında devam edecek olan bu animeye şimdiden başlamanızı öneririm. Sonrasında mangasını okuyabilir, ekime kadar olan süreyi bu şekilde değerlendirebilirsiniz.

Hikaye ise şöyle;

Hatori Chise çok küçük yaşta anne ve babasını kaybetmiş bir kızdır. Dahası, etrafında canavarlar görmektedir ve bu sebepten insanlar ona hiçbir şekilde yaklaşmak istemez. Herkesin "deli" olarak çağırdığı ve uzak durduğu Chise'nin yolu bir gün büyükçe bir ormanın içindeki bir kütüphaneye düşer.

Burada gördüğü varlıkların hayal olmadığını öğrenen Chise Elias Ainswoth isimli bir tür "varlık" (fotoğraflardaki boynuzlu abi. Zaten animeyi durdurup durdurup "Ahanda İllüminati Exposedddd!!!"dememek için kendimi zor tuttum) ona bir teklif sunar.

Chise ya bu demonvari varlığa kendini adayacak ve onun yanında sihir yapmayı öğrenecek ya da yavaş yavaş delireceği insanlar dünyasına geri dönecektir.


Chise seçimini "demon"dan yana kullanır...

QuickEdit

You Might Also Like

Hiç yorum yok

Infinyteam