-->

Theme Layout

Boxed or Wide or Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

Boxedwidth

Display Trending Posts

Display Instagram Footer

No

Dark or Light Style

Gelmiş Geçmiş En Güçlü Yirmi Anime Karakteri

Sanırım yaparken en zorlandığım liste bu oldu. Anime dünyası onlarca, hatta yüzlerce güçlü, çok çoook güçlü karakterlerle dolu. Her birinin gücü ve yapabilecekleri ayrı. Hele hiçbir süper gücü olmamasına karşın dünyayı dize getiren karakterler. Neyse allaem ettim kallem ettim, topladım yirmisini bir arada. Buyrooooon:

20) Guts - BerserkGuts bir de özel güçlere sahip olsa, efendime söyleyeyim orasından burasından ışıklar çıkartsa, uçabilse, en olmadı Geass'ı olsa neler olurdu, merak ediyorum doğrusu. Anime ve manga dünyasının en sevdiğim karakterlerinden kendisi. Yeri gelmişken söyleyeyim, Temmuz ayında da Berserk'in yeni animesi geliyor. Amaaan oturmaya mı geldik hanımlar beyler ooh ohh!

19) Colossal Titan - Shingeki no KyojinKendisiyle Shingeki no Kyojin'in ilk bölümünde tanıştık. Kaaç bölüm oldu, hala daha etrafa dehşet saçmaya devam ediyor bu 60 metrelik dev. Eren'in, Eren'i bırakın Erwin Smith ve Levi'ın dize getiremediği Colossal Titan'ın gerçek kimliğini şuracıkta söylemek için yanıp tutuşsam da spoiler vermemek adına kendimi tutacağım.


18) Pegasus Seiya - Saint Seiya


Saint Seiya mangasının ana karkteri, Bronz Seiya. Saint Seiya keşke tekrardan uyarlansa da yeni nesil de bilse bu müthiş kahramanı


17) Ryuko Matoi - Kill la KillListenin en underrated animesinin, Kill la Kill'in protagonisti Ryuko Matoi'de sıra. Listelerimi hazırlarken önceden yapılmış listelere de göz atıyorum. Çoğunda tek bir kadın karakter bile yok. Japon geleneklerine ve Japonya'da kadınların gördüğü mumelelere hiç girmeden anime dünyasının güçlü mü güçlü kadın karakterlerle dolu olduğunu belirtmeliyim. Onları listeye almamak, "En Güçlü Kadın Karakterler" diye ayrı liste yapıp orada ayrıca incelemek haksızlık valla. Bakın bizim Ryuko'ya; Senketsusunu giyer, işine bakar. Karakter olarak da son derece güçlüdür bizim Ryuko'muz.

16) Shinichi - Kiseijuu sei no KakuritsuKiseijuu sei no Kakuritsu (a.k.a. Parazyte the Maxim) isimli, mükemmel manganın -ve anime uyarlamasının tabi-  protagonisti. Sağ kolunda Migi adında bir uzaylıya ev sahipliği eden Shinichi, animelerde sıkça işlenen yarı-insan yarı-uzaylı, yarı-Titan, yarı-Ghou, yarı-aslan, yarı-zombi melezlerinin atası olarak da kabul edilebilir. Sağ elinde Magi onnu bunu keserken sol elinde tuttuğu aletlerle raibine feyk atan Shinichi, melezliğinin hakkını veriyor doğrusu.

15) Bishamon - NoragamiJaponların en güçlü Savaş Tanrısı Bishamon-sama, Noragami evreninde sarışın bir çıtır olarak karşımıza çıkıyor. Hem çok güçlü hem de çok merhametli bir tanrıça olarak resmedilen bu güzeller güzeli hatun, tek başına Takama-ga-hara'ya baş kaldıracak kadar da dik başlı ve çılgın. 


14) Father - Fullmetal Alchemist


Fullmetal Alchemist evreninin en karmaşık ve en karaklık karakterlerinden Father. Kendisi aynı zamanda Anime Dünyasının En Acımasız On Villaini sıralamamda yer almakta. Öyle br adam işte, siz anlayın.

13) Yuu Otosaka - Charlotte


Charlotte evreninin -ağabeyiyle birlikte- en güçlüsü, anti-kahramanlıktan karamanlığa evrilen ilginç karakter Yuu. Resimdeki sahne de Türkiye'deki bir toplama kampından. As bayrakları as as as as!

12) All Might - Boku no HeroAcademia


One-for-All'un sahibi, gücünü yitirdiğinde sümüğünüzü bile atmayacağınız bir tipe dönüşen All Might on kinci sırada.

11) Lucy - Elfen Lied


Hah, yine gücü görmezden gelinen ve sıralamalara dahil edilmeyen hatunlardan birine geldi sıra; Lucy'e. Eminim Elfen Lied'i izlemiş olanların tamamının kafasında şu anda "Sacrienituuuuuuuum" diye animenin açılış müziği dolaşmakta. Hadi gidip açıp dinleyin (:


10) Eto Yoshimura - Tokyo Ghoul


Normal hali de bu hanımefendinin

Sadist manyak deha Eto Yoshimura'ya geldi sıra. Yirmili yaşlarında bir hatunun, Japonya'nın -belki de dünyanın- en güçlü gûlu olduğuna kim inanır? Kadir İnanır aahaaha. Tamam gitmeyin espiri yapmıyorum başka.

9) Koro Sensei - Ansatsu Kyoushitsu


Koro-Senseeei! Kendisiyle birlikte dünyanın sonunu getirebilecek güçte, ilginç ve komik karakter. Öğretmenim olsun isterdim valla. Aman düşmanım olmasın.


8) Akame - Akame Ga Kill


Daha minicikken başlayan zorlu hayatında bildiğiniz dünyanın sonunu gördü Akame. Assasinerlerin en soğuk kanlısı, en güçlüsü ve en yalnızı. Listelere alınmayıp, hakkı en çok yenenlerden. 


7) Vegeta - Dragon Ball


Geldi sıra Dragon Ball'a. Vegeta'sız liste mi olurmuş hiç! 


6) Alucard - Hellsing


Vampirlerin şahı, Alucardımız altı numarada. Listede bu kadar önde olma sebebi, tabi ki her an her şeyi yapabilecek olması ve kıvrak zekası.


5) Naruto Uzumaki - Naruto


Öyle çipil çipil baktığına bakmayın siz bu arkadaşın. Bir tepesi attı mı valla "uçarsınız"


4) Ichigo - Bleach


Naruto olur da Ichigo olmaz mı? Narutocular Naruto'nun listede Icigo'dan daa üst bir yerde olmasını siteyeceklerdir ancak kusura bakmayın, overallda Ichigo süpürür. Uzun uzun açıklayacktm da üşendim.


3) Madara Uchiha - Naruto


Uchiha Klanı'nının medar-ı iftiharını (bknz. kime göre, neye göre) listeye almasam olmazdı. Güçlerini yanında hamal gbi taşımayan, şavaş zekası ile göz dolduran Madara arkadaşımız üçüncü sırada.


2) Saitama - One Punch Man


Doğudur, Saitama-sensei bi' kodu mu atomlarına ayırır adamı. Ancak hikayesi gelişmekte olduğundan henüz listede birinci sırayı alabilecek seviyede olduğunu düşünmüyorum. Ha, ileride bu sıralama değişebilir. Not edelim bir kenara.


1) Goku - Dragon Ball


Son Goku; komik, güçlü, bayağı güçlü, "Yok artık" lık güçlü, "Vay anasını sayın seyircler"lik güçlü, "Her yerinden öpüyorum Rüştü"lük güçlü. Eh, Dragon Ball evreninden listeye en az iki karakter koymasam çatlardım. Yıllar geçti, yine de senin yerin doldurulamadı be Goku! ( Ama Saitama'ya dikkat. Benden demesi)QuickEdit

You Might Also Like

33 yorum

Anonim dedi ki...

İnanılmazzz !!! Meliodas'ın yada Escanor'un olmadığı bi liste düşünülemez !! Emeğine saygı ama listeye değil ;)

Ahmet can dedi ki...

Adam haklı

Unknown dedi ki...

Saitama>Goku.

Anonim dedi ki...

Bence hala o seviyeye gelmedi karşısındaki düşmanlar çok güçsüz
Goku tanrılarla savaşıyorum canavarlarla

Gokufan dedi ki...

Goku reis en iyisidir tanrı bile dinlemiyor patakliyor vede sürekli upload oluyor saitama onun için bi upgrade lik durum .

Unknown dedi ki...

listeyi tamamen dragonball karakterlerleriyle doldursan bile yanlış olmazdı. adamlar artık evrenleri yok edecek güce ulaştı. vegeta 2. olsa daha doğru olurdu :) saitama daha dünkü çocuk.

Anonim dedi ki...

SAİTAMA DAHA GUCLUDUR ZATEN GOKU TARZINDA Bİ KARAKTERE TEK ATTINI DA GORDUK BOŞ YAPMAYIN DRAGON BALL FANLINI BIRAKIN DA DOGRULARI KONUŞUN GOKU SAİTAMININ RAKİBİ BİLE OLAMAZ

Unknown dedi ki...

Saitama gokunun white'a kadar çeken karakterlerden biri(sadece biline gücü ile)

Unknown dedi ki...

One punch man 1 sezon son bolumde evrenleri yokden baska bi değisle tanriya tek atiyo SAITAMANIN karşisindakiler güçsüz değil SAITAMA güçlü

Unknown dedi ki...

Yine bir Goku Fanı Sayın Admincim Saitamanın Gücünün Kanıtlaması için uzaya Mı Çıkması lazım Goku Fanboyları hep böyle diyor Saitama Kıt a yok eder Goku evren saitamanın çıktığını gördünüz mü hiç arkadaşlar bu mal Dragon Ball Fanı Gitmiş Luffy yi Kanekiyi Koyacağını ilk 10 a Vegeta yı koymuş

Unknown dedi ki...

Yaw ajnsksnd Güldürme Beni

Unknown dedi ki...

Esccanor meliodastan güclü

Unknown dedi ki...

Bazıları hala jojo izlememiş

Anonim dedi ki...

doğru

Anonim dedi ki...

whis 2. saitama 1. olmaliydi

Anonim dedi ki...

Ağla 2. seneye senin gibi düşünen kalmaz

Anonim dedi ki...

kudurun

Anonim dedi ki...

bu da doğru ama 4. sezonda olursa tabi görüceğiz bence gerçek güçlü halini

Anonim dedi ki...

adam haklı hakkını yiyorsunuz diğer karakterlerin

Acil izlemek istiyorum dedi ki...

saitama nın sevgilisi kim olacak la

Anonim dedi ki...

Ciddimisin amk. Kardeşim emeğe saygısızlık etmem, ama sen bildiğin kafayı siyirmsisin, azonoth, zeno, age,Yuu, Meliodası, koymamani geçtim Gokuyu Saitama nın arkasına koymuşsun. Bune abi sana tek animeden 10 karakter çıkarırım hepsini yerle bir eder. Goku iyi güçlü ama. zeno,azonoth,age,saitama, dante daha çok var, bunlar Gokuyu tirnagi ile yener amk. Neyse ya, yemin ediyorum db fanisiniz diye böyle yapmayın ya, kardeşim azonoth tanrı, dante ışık hızından daha hızlı kilic savunuyor vede ölümsüz, age tek darbe ile dünyayı yok ediyor.saitama barı aşıp Tanrıdan daha üstün varlık oluyor, yani kısaca tek sıçrama ile ayin yarısını yok etmek kolay mı? Evreni tekleyecek seviyede, zeno ise yaşam ile olum tanrısı, goku kim? Beerus ile berabere kalıyor. Birde vegetayı koymuşsun, ama yinede emeğine sağlık knk.

Anonim dedi ki...

Narto>madara

Arhan dedi ki...

Bence goku ileride daha güçlenip saitama fark atıcak goku saniyede 100 trilyon mekik çekiyo ve kanıtıda var saitama tanrıların seviyesinde deģil ama goku çoktan tanrıları aştı bile

Arhan dedi ki...

Ana karakter gokuya Knk ondan dolayı ana karakter diye illa bir gün geçecek hepsini ondan

Arhan dedi ki...

Adam haklı görün bak adamlar boyutları dolaşıyo siz istediģinizi düşünün

Unknown dedi ki...

Nerde evrenleri yok eden tanrıya tek atıyor

Unknown dedi ki...

Kim goku tarzında karakter

Unknown dedi ki...

Nasil upload olsun adam dugustan son seviyeyle dogmus bi kodumu gaku ya gorursun tek yedigini adam ruzgarlarla dag yikiyo

Unknown dedi ki...

Ya abi liste yapiyosaniz tarafsiz davranin ya allahtanki saitamanin karsina guclu biri daa cikmadi hemen saitama zayif diyonuz adam evreni bastan yaratabilecek bir yumruga sahip siz hayla tanri yendi diye gakuyu tutuyonuz bu resmen cahilik yeni sezom geldiginde ilk siz izleyin bence

MerhabalarIQ dedi ki...

Mangayı okudunmu

MerhabalarIQ dedi ki...

Mangayı okudunmu

MerhabalarIQ dedi ki...

Mangayı okudunmu

Unknown dedi ki...

kaneki daha güçlü eto dan -_-

Infinyteam