-->

Theme Layout

Boxed or Wide or Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

Boxedwidth

Display Trending Posts

Display Instagram Footer

No

Dark or Light Style

Üç Saatliğine Samuray Olmak İsteyen?


Tokyo'ya gelen turistleri yepyeni bir aktivite bekliyor.
Küçüklüğünüzde samuray filmleri izleyip izleyip blok flütünüzü kaptığınız gibi arkadaşlarınızla düelloya mı başladınız? İşte iyi haber: Üç saat içinde Japon dövüş sanatlarının en bilineni, bağrından nice cengaver samuraylar çıkartmış olan kendo sporunu öğrenebilirsiniz. Hani olmadı, en azından geleneksel kendo dövüş kıyafetleri giyip elinize hayali -ve gerçek- bir katana alarak temel hareketleri tekrarlayabilirsiniz.

Yıllar boyunca Japonya'nın en büyük bankalarında yatırım uzmanı olarak çalıştıktan sonra işini gücünü bırakıp kendini kendo dövüşünü öğretmeye adayan Kenshi Nagamatsu adlı dövüş ustasının başlattığı bu fazlasıyla hızlandırılmış samuray olma sanatı özellikle turistlerden büyük ilgi görüyor.
Samurai Trip adındaki mini kurs dört aşamadan oluşuyor;
1) Samuray kıyafetlerini giymek, zırhları kuşanmak,
2) Samuray ruhunu ve felsefesini öğrenmek,
3) Dövüş pratiği yapmak,
4) Gerçek dövüşlere katılmak.

İşin en ilginç kısmı ise Japon kültürüyle ilgili hemen her şey gibi yıllarca süren, büyük sabır ve özveri gerektiren kendo sporunun şu zamana kadar turist çekme aracına dönüştürülmemiş olması. Bu konuda özellikle kendi kültürlerine gelince oldukça muhafazakar olan Japonların "Üç saatte samuray mı olunur? Turistleri boş verin, biz kültürümüzü koruyalım" şeklinde bir tepki vermiş olması muhtemel. Ancak Nagamatsu-sensei ve Malezyalı kendo dövüşçüsü Abul Hasan Johari "Etraf ne der?" diye düşünmeden, hayatında bir kez de olsa kendini sensei'sinin (usta) yanında eğitim alan, ciddi, hedefine emin adımlarla ilerleyen, cesur mu cesur bir samuray adayı gibi hissetmek isteyenlere üç saatlik, unutulmaz bir deneyim yaşatıyor.

"Ben de isterim! Ben de isterim!" diyenleri şöyle alalım:
Kenshi Nagamatsu (Mr)
Park for us CO., LTD.
Email: parkforus07@gmail.com
URL: http://parkforus.co.jp/

Not: Bu yazıyı ben gazetemsi.com için yazmıştım zamanında ^.^

QuickEdit

You Might Also Like

Hiç yorum yok

Infinyteam